Jste zde: Škola > Školní družina > Plavba lodí po Labi

Plavba lodí po Labi

12.06. 2017

HRADEC KRÁLOVÉ - ZŠ POUCHOV - Tématicky vstříc prázdninám, v podobě plavby lodí po řece Labi, se vydali ve středu 7. června se svými vychovatelkami žáci školní družiny. Cesta je vedla nejprve autobusem do Pardubic k přístavišti na řeku Labe, následovalo nalodění na výletní loď Arnošt z Pardubic, plavba po řece ke Kunětické hoře a zpět. Cestovalo se, jak jinak, v námořnických barvách. Účastníci programu si mohli na lodi vyrobit minci pro štěstí nebo  dárek v podobě navlékaných korálků na drátkované srdíčko. Dvěma autobusy cestovala přibližně stovka dětí se svými vychovatelkami Libuší Břeňovou, Jitkou Molitorovou, Alicí Kesnerovou a Evou Ženíškovou. Počasí vyšlo velmi dobře, cesta proběhla hladce a děti si z cesty odnesly zážitky a upomínkové předměty v podobě drobných dárečků. (ež)